Участие в националната седмица на четенето – 9-13 декември 2019

И тази година учениците от нашето училище се включиха с различни дейности в седмицата на четенето.

За децата от детската градина  11 декември беше интересен ден, който се превърна в  празник. Учениците от 4 и 5 клас гостуваха на малчуганите и им прочетоха любими свои приказки и литературни творби. Диана ги запозна с басните на Езоп,Камен  прочете “Дядо и ряпа”,Александър- народната приказка”Кой каквото прави, на себе си го прави,”аВалери развесели всички  с приказки за Хитър Петър.Никола  прочете най-дългата приказка-“Наводнение в гората ” от Савина Попова. Малките момичета и момчета  поздравиха  големите ученици с драматизация – омагьосаната приказка за “Дядовата ръкавичка”

На 12. декември в часовете по БЕЛ учениците от училището посетиха библиотеката на НЧ „Съгласие 1907“ с. Новачене и се запознаха с библиотечния фонд. Разгледаха  книги, събрани във фонда в различни етапи от съществуването на библиотеката.

Прочетоха на глас откъси от различни книжки от детската секция на библиотеката.

Снимки от тържеството може да видите тук: