Участие на училището в Седмицата на четенето

Нашето училище се включи и тази година  в Седмицата  на четенето.

В часовете по български език и литература малките любители на четенето  бяха донесли любима книжка и прочетоха отбрани откъси от нея.

Традиция е ученици от училището да прочетат приказки на децата от детската градина. И за големите ученици,  за малките дечица този ден е празник. Тази година обаче е по-особена. В  условия та на извънредна епидемиологична обстановка бяха спазени мерките за  безопасност  и  учениците използваха средствата  за общуване от разстояние в дигитална среда – записаха своя поздрав на видеоклип и го изпратиха на децата от детската градина. Много радост и щастливи усмивки предизвика видеопоздрава  на Диана Пантилеева  към малките момичета и момчета . Александър Георгиев също прати своето видеопослание.

Представител на родителите  и на Кметство с. Новачене се включи в инициативата „Прочети ми приказка“, като  прати видеозапис  – поздрав за учениците от начален курс.