20 януари- патронен празник на ОУ ” Патриарх Евтимий”

На 20 януариОУ „Патриарх Евтимий“ чества своя патронен празник.С тържествен концерт бе отпразнуван празника в училището.

Този празник е най-значимият, най-вълнуващият за едно училище, защото е повод не само за равносметка и вглеждане в историята, но и поглед към бъдещето.На днешния празничен ден изразяваме уважението си към патрона на училището- Свети Патриарх Евтимий и към институцията Училище.

Това е празник  и на учителите- хората, които с вдъхновение, отговорност и търпение обучават децата.

Това е празник и за учениците, които с радост и желание спазват традицията и на този ден рецитират стихове, посветени на Евтимий Търновски, пеят песни за училището и за Родината.

В тазгодишния концерт участие взеха учениците от 1,2,3 и 4 клас с песни и стихотворения. Емили Велчева от 7 клас представи мултимедийна презентация за живота на Евтимий Търновски. Учениците от групата за факултативно изучаване на песни и танци изпълниха училищни песни и танцуваха кръшни български хора.