20 януари- патронен празник на ОУ “Патриарх Евтимий”

Честит празник на всички, които са свързани с Основно училище „Патриарх Евтимий“ – с. Новачене!

За всички нас, които носим любовта към родното училище в душите си, идва празник. На 20 януари отбелязваме патронния празник на училището- деня на  Патриарх  Евтимий Търновски. Всяка година този празник става повод да  потърсим  някъде у себе си  чувства, идеи,  желание за изява .С увлечение  рисуваме , учим стихове, репетираме усилено песни и танци , за да се представим  най- хубаво  на тържественото утро и  на празничния концерт.

Тази година празникът ще е  по-различен,- ще го отбележим виртуално, в условията на обучение от разстояние в електронна среда.

Димитър Гецов и Елисавета Цветанова, бивши ученици от ОУ „Патриарх Евтимий,“ изпратиха своя поздрав- презентация по случай празника на училището. Горди сме с учениците си- бивши, настоящи и бъдещи, и благодарим на Димитър и  Елисавета.

Презентация за Патриарх Евтимий и нашето училище