Наши ученици грабнаха призови места в конкурс за рисунка

Днес се проведе награждаването на победителите в областния кръг на конкурса  „С очите си видях бедата”.

В l възрастова група  Борислав Димитров Георгиев грабна 1 място, а Никол Джониева Методиева- 3 място.

Творбите им са класирани за участие в националния кръг на конкурса.

Това е традиционна инициатива на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” при Министерство на вътрешните работи в партньорство с Министерство на образованието и науката, Националния дворец на децата и под егидата на Секретариата на откритото частично споразумение за големите бедствия (EUR-OPA) към Съвета на Европа.

Събитието е предназначено за ученици от 7 до 18 години и обхваща познанията на подрастващите, свързани с рисковете от бедствия и пожари, както и начините на поведение и действие при тях.

Конкурсът се провежда в три етапа: районни, областни и национален.

В І-ва възрастова група – от 7 до 10 години за участие в областен кръг от Община Никопол бяха допуснати рисунките на

Александър Биляни Йорданов

Пресияна Тихомирова Петкова